Rozliczenie PIT 37 online

Rozliczenie PIT 37 online

10 maja, 2020 12 przez Szymon Majewski

Każda osoba pracująca, jest zobowiązana do corocznego rozliczenia się z Urzędem Skarbowym z uzyskanych dochodów. Nie ważne, czy pracujemy na etat, na umowę zlecenie czy też prowadzimy własną działalność gospodarczą. Z nowym rokiem musimy wpisać sobie w kalendarzu termin 30 kwietnia, jako ostateczny i niezmienny aby wysłać do urzędu rozliczenie PIT37.

 

W dobie komputerów i internetu, jest to o tyle łatwe i przyjemne że nie musimy znać się na całym systemie wypełniania druków. Każdy z nas od pracodawcy dostanie PIT 11. Zdarzy się też PIT 11A, czy inny, ale dla nas jako dla osób nie znających się na księgowości i dokumentach, to już nie problem!

Od 2019 roku rządowy portal internetowy „gov” posiada w swych archiwach wszystkie wysłane na nasz nr PESEL PITy. A co za tym idzie, nie musimy pisać o powtórne nadesłanie dokumentu, czy przegrzebywać stosów papierów, aby być pewnym że poprawnie wypełnimy rozliczenie PIT. Wystarczy za darmo zainstalować program Twoj e-pit, następnie pobrać dane z nadesłanych dokumentów i już tylko zaakceptować PIT do rozliczenia. Jeżeli jednak potrzebujemy rozliczyć się ze współmałżonkiem, albo odliczyć ulgę na dziecko, czy przeliczyć ulgę od kredytu na remont mieszkania to nic strasznego. Wejdźmy w zakładkę ABC podatki, a tam wszystko krótko i zwięźle zostanie wyjaśnione.

Warto korzystać z możliwości rozliczenia PITu online, ponieważ jest to dogodny sposób na nie tracenie czasu, aby stać w kolejce, szukać dojazdu czy angażować bliskich do pomocy. Nie musimy wydawać pieniędzy na księgową, bo deklaracje rozliczane internetowo mają zabezpieczenia, które nie pozwolą wysłać rozliczenia PIT z niezgodnymi danymi, zatem mamy pewność usługi. Wgląd przez całą dobę daje możliwość powrotu do rozliczenia w każdym momencie, nawet jeżeli akurat mamy bardzo ważną rozmowę i natychmiastowo musimy porzucić wypełniany przez nas PIT 37.

Warto korzystać z darmowych programów internetowych, bo łączą się one zdalnie z przygotowanym przez Ministerstwo Finansów protalem do rozliczania podatków. Dzieki nim, w prosty sposób sprawdzimy poprawność kwot i będziemy mieć pewność, że rozliczenie PIT online wyślemy na czas. Spokojnie, jeżeli z jakiś względów zapomnimy zaakceptować i wysłać wyliczonego PITu 37, system robi to automatycznie, wraz z ostatecznym dniem rozliczenia PITu.

Twój e-pit, to prosty sposób na ważne sprawy. Możemy pobrać wersję na komputer i na smartfona. Jeśli posiadamy inny system niż powszechnie używany, warto wybrać taki program do rozliczania PITów online, aby działał na każdym sprzęcie!

Przetestować, podliczyć, sprawdzić i porównanać. Do tego archiwum wszystkich deklaracji znajduje się na chronionych serwerach, co daje gwarancję że w razie reinstalacji systemu, czy ataku wirusa nie utracimy danych. Warto zatem zastanowić się nad założeniem darmowego konta na dyskach Twoj e-pit. Jeżeli jednak nie chcemy, aby jakiekolwiek dane były trzymane poza naszym komputerem, również ta opcja jest dostępna. Ważny jest wybór klienta. Odpowiedni program powinien posiadać certyfikat jakości oraz mieć rekomendacje potwierdzoną przez ksiegowych. Dzięki takiemu potwierdzeniu jakości, będziemy mieli pewność że rozliczenia PIT trafią na czas, w odpowiednie miejsce i nie będą wymagały od nas korekty i poprawek. Pewność dobrze rozliczonego PITu 37, daje nam spokój i szybkość z zwrocie nadpłaconego podatku.

Zatem rozliczanie PIT 37 online daje nam nie lada wygodę, a jeśli do tej pory nie korzystaliśmy z takiej możliwości, w dobie pandemii jest to najlepszy czas, aby sprawdzić jak działa to narzędzie! Warto przetestować, aby nie narażać siebie ani innych na niepotrzebny kontakt w miejscu publicznym, który może przysporzyć nielada problemów. Zacznijmy cenić nasz czas i nasze zdrowie. Bez ryzyka, kolejek i niepotrzebnych dokumentów. Dzięki rozliczeniu PIT przez programy internetowe dbamy o własne nerwy, a nawet jeżeli jesteśmy zajęci w pracy w godzinach urzędowania placówek publicznych, to spokojnie możemy dopełnić formalności nawet w nocy. A dzięki potwierdzonej jakości i gwarancji usług, mamy pewność że rozliczymy się poprawnie i nie będziemy musieli w przyszłości martwić się papierami, bo wszystkie dane możemy bezpiecznie jak w banku, szyfrować, przetrzymywać i wysyłać PIT online.

0 0 votes
Article Rating