Rozmowa kwalifikacyjna nie wymaga być straszna, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie wymaga być straszna, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji

28 kwietnia, 2020 0 przez Szymon Majewski

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być duża, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji Wszystek spośród nas, kto kiedykolwiek miał relację z rekrutacją z pewnością rozumie te dwa uczucia – radości, jeśli nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uświadomimy sobie, że przed nami rozmowa, która często jest swym żyć czy nie być. Niczym nie oddać się zwariować i rozwiązań do rozmowy rekrutacyjnej z podniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, jednak my postanowiliśmy wyodrębnić pięć podstawowych zasad, dzięki którym można dostrzec na konferencji kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie ukrywaj kogoś kim nie jesteś
Zależysz wykazać się od tejże najłatwiejszej części to pewne. Temat w współczesnym, że znacznie często przez to badasz udawać kogoś kim nie jesteś. Niestety takie postępowanie wpływa na Twoją niekorzyść. Bycie sobą ułatwi Ci rozmowę, dzięki czemu robienie spójnego wizerunku nie będzie jak trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach czy za niewielki krawat sprawi, iż nie będziesz odpowiednio skupiony. Osoba, która będzie z Tobą rozmawiać nie da po sobie poznać, że zrozumiała te niedociągnięcia, jednak nie umknie zatem jej uwadze. Pamiętaj, że pierwszego doświadczenia nie odda się zrobić dwa razy. Wygodny i przyjemny ubiór to postawa.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który inaczej że się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy trzęsące się ręce będzie utrudnieniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe poczucie pewności przyda Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z przyszłym pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Przyda Ci to gwarancji siebie oraz uzna opanować stres.

4. Szczegółowe wiedze.
W naszych opiniach skup się na określonych radach oraz odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, zaznajom się z wykonywanymi przez niego wykonaniami, aktualnościami także każdym nowym, co jest dla Ciebie dobre, oraz że jeszcze zaplusować. Na badania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które jednocześnie będą spływać z elementu nie potrafią Ciż w zdobyciu nowej rzeczy. Przez takie wypowiedzi osoba prowadząca rekrutację może znacznie mocno przestać nas słuchać, co wybór nie miesza się na wynik żadnych spotkań, a zgłasza tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Widzenie na przeszkodę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w dziedzin powoduje, że odbiór naszej pozycje jest wysoce negatywny. Nasz rozmówca będzie traktował wrażenie, że chętny nie jest myślami, i ciałem na konferencji. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, iż będziemy odbierani jako kobiety pewne siebie i ułatwi rozmowę rekrutacyjną.

Potrafisz być widoczny, że jeżeli poproszono Cię na rozmowę rekrutacyjną, to Twoje kompetencje są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu właściciele i nic nie leży na przeszkodzie, aby dać z siebie maksimum na konferencji, w czym może ułatwić Ci przestrzeganie tych reguł. I co z brakami? Wszystek je tworzy – trzeba tylko umiejętnie czerpać spośród nich efekty. Gdyby jesteś interesuj, jakie spośród nich są najczęstsze, wtedy na blogu Sellwise znajdziesz wiele na aktualny materiał.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji