Skazani na Shawshank cały film lektor pl youtube

Skazani na Shawshank cały film lektor pl youtube

26 lutego, 2019 0 przez Szymon Majewski

Skazani na Shawshank jest arcydziełem, które potrafi wywołać ciarki na plecach, łzy czy szczery uśmiech. Po ustaleniu tego filmu wybiera się widzieć go ponownie za wszelkim razem, gdy tylko sprowadza się okazja. Są tacy, co twierdzą, iż nie odda się skopiować dzieła doskonałego którym jest powieść Stephena Kinga także do tego podać jej ducha na ekranie. Takich filmów, co idealnie odwzorowują powieści jest tyle, że można policzyć na palcach jednej ręki.

Skazani na Shawshank online

Film Franka Darabonta chodzi do tych dzieł. Reżyserowi udało się oderwać od klimatu grozy oraz elementów nadprzyrodzonych. Dzięki temu dzieło zostało zrozumiane. Widz identyfikuje się z przeszłością. Widzimy człowieka, który rywalizuje o wolność, o prawdę i sprawiedliwość. Ta modna jest tłamszona, jednak jak zwykle zwycięża.

Skazani na Shawshank

Skazani na Shawshank

Film opowiada o młodym bankowcu Andym Dufresne, który zabija swoją żonę, którą przyłapuje na zdradzie. Andy miał wszystko, o czym mógł marzyć młody mężczyzna. Proces jest szybki, a sędzia wydaje surowy wyrok. Podwójne dożywocie. Trafia on do więzienia Shawshank. Programu w nim dbają sadystyczni strażnicy. Naczelnika gra Samuel Norton. Pod zasłoną Pisma Świętego dokonuje coraz popularniejszych oszustw i występków. Trzymanie nie łamie Andy’ego. Zaczyna rozumieć zasady istniejące w więzieniu, i co najważniejsze – wykształceniem zdobywa chłodną sympatię strażników. Andy czuli się z czarnym Redem (Morgan Freeman). Wiele lat przesiedzianych w Shawshank dokonuje się niespodziewanie jednej nocy. Dzieje się to, co stanowiło nieprzewidywalne, i co wyraża swoje piętno na bohaterach zaś w zabawny sposób pieczętuje ich przyjaźń.

Zobacz pożyczki długoterminowe online

Reżyser bez zbędnych scen opisuje przyjaźń, która została w więzieniu 20 lat. Pojawia się poetycka sprawiedliwość, która zaprowadza porządek w świecie zdeprawowanym i zniszczonym.

Kiedy Andy dostaje wyrok, sędzia używa ostrych słów „uderza mnie pański brak skrupułów i lodowaty chłód”. Andy w takim stanie jest jeszcze, kiedy inni współwięźniowie grożą mu, prześladują, biją i gwałcą. Nasz bohater znosi wszystkie przeciwności losu życia za kratami. Przyjmuje się spośród obecnym poziomem rzeczy, jednak nie sprowadza się zniszczyć. Na celu filmu jego pokora została wynagrodzona. Film jest monologi głównych bohaterów, jakie nie mówią tego co uważamy na ekranie, ale jakby są prywatnym jedzeniem oraz osiągną wprowadzić w natury bohatera.

zobacz źródło Skazani na Shawshank

0 0 vote
Article Rating