W jakim celu stomatolog zatruwa zęba?

W jakim celu stomatolog zatruwa zęba?

23 stycznia, 2019 0 przez Szymon Majewski

Jeszcze do niedawna procedura zatrucia zęba była zazwyczaj wykonywana podczas leczenia kanałowego. Na dzień dzisiejszy zatruwanie zęba nie jest już wymagane do przeprowadzenia leczenia.

W jakim celu dentysta zatruwa zęba?

W niektórych przypadkach zatrucie zęba jest obowiązkowe do przeprowadzenia endodoncji. Kiedy nerw zakażony jest głównym źródłem bólu, dentysta otwiera komorę zębową a także przeprowadza dewitalizację, czyli potocznie zatrucia. Wprowadzenie trutki do komory zębowej powoduje obumarcie nerwów a także tym samym zniwelowanie ogniska bólowego.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb należy zatruć, aby pacjent nie odczuwał bólu przy oczyszczaniu kanału. W przypadku, gdy nerw zęba jest już martwy, zatrucie natomiast nie będzie konieczne.

Dewitalizacja to procedura, którą wykonuje się przy oczyszczaniu kanału, w momencie gdy pacjent nadal czuje ból. Jeżeli znieczulenie nie daje odpowiednich wyników do zęba wprowadza się trutkę. Zatrucie można również przeprowadzić, gdy pacjent z jakichś względów obawia się tradycyjnego znieczulenia. Częstokroć wybierany jest ten sposób zniwelowania bólu u dzieci, których zęby wymagają leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do zatrucia zęba stosowany jest paraformaldehyd. Jest to substancja toksyczna i nieprzyjazna dla ludzkiego organizmu. W sytuacji prawidłowo wykonanego zabiegu ten związek chemiczny nie powinien posiadać wpływu na pozostałe części ciała. Jednak w badaniach ,które zostały przeprowadzone na pacjentach obecność tej substancji jest widoczna w węzłach chłonnych, nerkach, płucach a także mózgu. Szczególnie niebezpieczna jest sytuacja, w momencie gdy trutka ta wydostanie się z wnętrza zęba a także dostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white

0 0 votes
Article Rating